Hlavní menuVyhledáváníPřihlášení

Nápověda

Na následujících řádcích naleznete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků a doporučení pro efektivní používání fotobanky ArchFoto.cz.

Témata nápovědy

K čemu slouží registrace?

Registrace vám usnadní opakované objednávání fotografií v naší fotobance. Při registraci uvedete své kontaktní údaje a tak po přihlášení nebudete muset během objednávky opakovaně tyto údaje vyplňovat.

Co je to fotolokátor?

Fotolokátor slouží k zobrazení lokace památky na mapě České republiky. Budete tak mít vždy přehled, kde se památka zhruba nachází. Mapku naleznete u klíčového slova, které zastřešuje jednotlivé fotografie (např. Karlův most). Databázi geografických lokací neustále doplňujeme, v současné době již je pokryta většina památek v Praze. Další informací, kterou fotolokátor zobrazuje, je přehled nejbližších objektů. Zobrazí vám jich nejbližších pět v dosahu pěti kilometrů. V budoucnu vzdálenost pravděpodobně ještě zvětšíme hlavně pro mimopražské památky. Třeba vám bude jednou fotobanka inspirací pro výlet na nedělní odpoledne.

Jaká je kvalita nabízených fotografií?

Převážná většina fotografií je naskenována z diapozitivů středního formátu a kinofilmu, část vznikla použitím digitální zrcadlovky. Maximální formát použití doporučujeme při rozlišení 300 dpi. U fotografií jsou srovnány svislé linie a provedeny potřebné retuše.

Fotografie zakoupené pro použití na internetu dodáváme v rozlišení 72 dpi.

Čím je určena výsledná cena fotografie?

Výsledná cena fotografie je určena třemi faktory: způsobem použití, formátem a nákladem.

Způsob použití vyjadřuje za jakým účelem se chystáte fotografii uplatnit. Jiná cena bude například pro využití na obálce knihy a jiná pro otištění v časopise.

Formát fotografie určuje výsledný rozměr použití fotografie. U tiskovin je cena odvislá od formátů A6, A5, A4 a více, u billboardů od metrů čtverečných.

Posledním faktorem ovlivňujícím cenu je náklad média s fotografií. Jiná cena bude například pro knihu vydanou v nákladu do 1000 kusů a jiná pro vyšší náklad.

Deutsch

Die ArchFoto Fotobank bietet einzigartige Fotos von der Architektur Tschechiens und Naturschauspielen an. Unser primäres Zielgebiet ist Prag, wir bieten jedoch auch von verschiedenen anderen Gebieten des Landes eine reichhaltige Kollektion an. Jede Fotografie ist das Werk eines Profi-Fotografs und ist mit einem hohen Unterscheidungsformat erstellt (geeignete für Ausdrücke). Natürlich bieten wir aber auch Fotos für das Web an (mit einem niedrigeren Unterscheidungsformat, aber natürlich auch zu einem besseren Preis). Das ArchFoto Team ist Ihnen jederzeit behilflich und wir versuchen Ihnen immer entgegenzukommen. Kontaktieren Sie per email: info@archfoto.cz.


Kategorie fotografií