Hlavní menuVyhledáváníPřihlášení

O nás

Nápad založit vlastní fotobanku vznikl na jaře roku 2006. Vedly nás k tomu dva hlavní podněty: na jedné straně lítost nad tím, že je škoda v době internetu hromadit fotky v šuplíku, a zároveň snaha zacelit místo na trhu a vytvořit fotobanku orientovanou převážně na české architektonické památky a přírodu. Za vznikem stránek ArchFoto.cz stojí fotograf Jiří Podrazil a webdesigner Lukáš Zeman.

Jiří Podrazil

Fotografii se věnuje profesionálně 15 let. V poslední době se zabývá převážně fotografií architektury. Je autorem několika samostatných výstav a publikací (např. Panoramatická Praha, Pražský hrad, Kutná Hora, Památky Prahy 5 a dalších). V ArchFoto.cz se stará o obchodní běh projektu (vyřizování objednávek, zodpovídání dotazů zákazníků) a dodávání stále nových fotografií do katalogu fotobanky.

Lukáš Zeman

Pohybuje se ve světě českého internetu již od minulého století. Jeho koníčkem i zaměstnáním je webdesign a tvorba internetových aplikací. V ArchFoto.cz je zodpovědný za design a vývoj stránek, jejich bezchybný chod a internetový marketing.

O stránkách

Stránky jsme vytvořili s ohledem na co největší přehlednost a jednoduchost, aby je mohl používat opravdu každý. Nikdo však není neomylný a tak, pokud si myslíte, že by šlo cokoliv udělat lépe, přehledněji nebo se vám zkrátka něco nelíbí, budeme vděčni za veškeré připomínky na e-mailové adrese webmaster@archfoto.cz.

Klávesové zkratky

  • Alt + 1 - Úvodní stránka
  • Alt + 2 - Přeskočení na obsah stránky
  • Alt + 3 - Mapa stránek
  • Alt + 4 - Vyhledávání
  • Alt + 9 - Kontakt

Pozn.: Uvedené klávesové zkratky jsou platné pro internetový prohlížeč Internet Explorer. Jíné prohlížeče mohou vyžadovat jinou kombinaci kláves (např. Mozilla Firefox používá kombinaci Shift + Alt + číslo).

Jelikož se nás již řada lidí ptala na technologické pozadí fotobanky ArchFoto.cz, připojujeme krátké nahlédnutí pod pokličku. Stránky jsou naprogramovány v aplikačním frameworku Ruby on Rails. Jako značkovací jazyk je použit XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace je tvořena pomocí CSS. Javascriptový kód vznikl s přispěním knihoven Prototype a script.aculo.us.


Kategorie fotografií